Хатіко: «9» мінус один

теґи: Японія, драма, кльово, пес, реальна історія
Назва фільму: Хатіко: найвірніший друг / Hachiko: A Dog's Story
Режисер: Ляс Гальстрьом
Актори: Річіард Гір, Сара Роймер
Студія: Inferno Distribution
Прем'єра: 18.12.2009

Хатіко: найвірніший друг    Останнім часом кидається в очі, як кіношники стали приділяти увагу числам. Як от «2012», «9», мюзикл «Nine»(прем'єру якого ми невідомо коли дочекаємось). «Хаті» (пишеться ) в перекладі з японської означає 8 – число, що для японців символізує благополуччя і багатство (навідміну від 9, що вважається нещасливим). Як от «дев'ятий» у «9» за легендою повинен був принести зміни в житті своїх восьми старших братів, так цуцик під восьмим номером, який невідомо звідки взявся на шляху професора коледжу, приніс своєму хазяїну багато щастя.

    Далі слідує проста, життєстверджуюча і надзвичайно сльозоточива історія за мотивами реальних подій в Японії 20-их років. Гарненький пес, схожий на лисицю із Файрфокса, якого так і хочеться взяти до себе, наполегливо протягом дев'яти років дожидається свого господаря на залізничній станції – місці їхньої першої зустрічі. Проте, незалежно від нашого бажання, деякі речі неможливо змінити. Зараз на цьому місці стоїть пам'ятник найвірнішому собаці у світі.

    Фільм презентували на міжнародному кінофестивалі у Римі, і мені він теж однозначно сподобався, тож дивитись варто, а надто сентиментальним можна і двічі. Такі емоції не кожного дня зустрінеш.

Рейтинг на IMDB: 8.4/10