Дев'ятий - не зайвий

теґи: анімація
Назва фільму: Дев'ять / 9
Режисер: Шейн Екер
Актори: Дженіфер Коннелі, Елайджа Вуд, Крістофер Пламмер, Мартін Ландау
Студія: Focus Features
Прем'єра: 9.09.2009

    Апокаліптичні пророцтва, що встигли уже добряче набриднути у фільмах, добрались «9»нарешті і до мультиків. А тут ще й нумерологія посприяла із датою, три дев'ятки – це ж ті самі три перевернуті шістки, якими лякали ще в 1999-му. Не здивувався б, якби серед натхненників мультфільму виявився сам Данте. Вийшло не зовсім для дітей, хіба що для тих, що страждають параноєю. Своєю похмурістю нагадало «Труп Нареченої», але гарно.

    Дев'ятий і останній шматок душі в мішечку, вибраний, як Гаррі Поттер чи Нео, з'явився, щоб, за легендою, врятувати своїх мішковидних друзів. Хоча їм і без цього непогано жилось, але якщо вже рятувати світ, то так, щоб всі змогли це зацінити. В легенді ж не вказано, що вибраний буде ліквідовувати існуючу загрозу, він сам може її створити. На цьому епізоді в бік екрану залунали невдоволені вигуки «Ааааатупий», бо правила безпеки і здорового глузду явно забороняють встромляти невідомі предмети у невідомі отвори без запобіжних засобів. Але ціною масових зусиль і кількох трупів, яких і так не дуже шкода, все можна виправити, так що ніякої паніки, все під контролем.

«9»    Найбільше сподобалось, як намальовані усі деталі механізмів – нагадало дослідження внутрішньої будови електронних ламп, перемикачів і магнітофонів у дитинстві, а ще конструктор такий був – вітчизняний металевий аналог Lego. Незважаючи на деякі промахи, мультфільм хороший і у великому масштабі позитивний, в підсумку навіть трупи щасливо полетіли собі у небо. На противагу піксарівській серії, він має свій оригінальний стиль.

 

 Рейтинг на IMDB: 7.2/10